تبلیغات
تایتانیک کشتی فیلم - خبر۶


تایتانیک کشتی فیلم


خبر۶
یکشنبه 29 خرداد 1384

فیلم جدید جیم کری Eternal Sunshine of the Spotless Mind تا چند روز دیگه توی سینماهای آمریکا و کانادا به نمایش در می یاد .
چون بدجوری با شخصیت کری حال می کنم بد فرم منتظرم این فیلم اکران بشه . مخصوصا که شخصیت زن ماجرا کسی نیست جز کیت وینسلت (رز ـ تایتانیک).

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
کارگردان : مایکل گوندری
بازیگران:جیم کری ،کیت وینسلت ، الیجا وود
محصول FUCOS

داستان فیلم:
جوئل (جیم کری ) می فهمه که دوست دختر دیرینه اش  کلمنتاین (کیت وینسلت) دچار عارضه فراموشی شده و چیزی از خاطرات گذشته شو با جودل به خاطر نمی یاره و ...
عکسهای فیلم
سایت رسمی فیلم


راستی آخرین وسوسه مسیح توی سه هفته تونسته نزدیک به 300 میلیون بفروشه و شرط می بندم به بالای 450 میلیون دلار برسه و تو جمع 5 فیلم پر فروش تاریخ جا بگیره .
ما که ندیدیمش ولی یکی از رفقای ساکن میامی می گفت کلی یهود رو کوبونده و بر اساس نظریه اسلام ، مسیح آخر فیلم کشته نمی شه بلکه ناپدید می شه .
عکسهای فیلم
سایت رسمی فیلم


...

---------------

در مورد محل زندگی جیم كری در اینجا ببینید.

---------------

این هم اون مطلب گزارش ماهی که گفتم توی ماهنامه نوشتم، اون continue reading ناقابل رو یه کلیک کنین و برین بخونینش. ام تی داریم دیگه، چیکار کنیم :)) فقط یه توضیح بدم که این مطلب برای یه ماهنامه طنز نوشته شده و اساسا با بقیه مطالب سینمایی که در نشریات دیگه منتشر میشه، تفاوت داره. چه در نوع نگارش و چه به لحاظ مخاطب...

::جانی اینگلیش (Johnny English)
johnnyenglishاین جیمزباند بیچاره را دیگر همه دارند مسخره می کنند. من نمی دانم این بنده خدا که همیشه زمین و زمینیان را نجات می دهد، چه گناهی کرده که این قدر باید ضایع شود؟! بعد از هجویه های آستین پاورز بر مامور 007 حالا نوبت به روان اتکینسون رسیده تا با تکرار کاراکتر معروفش، مستر بین، در قالب یک جاسوس خنگ و دست و پا چلفتی به نام "جانی اینگلیش" به شوخی با باند فلک زده بپردازد. ماجرا اینست که نقشه ای برای سرقت جواهرات سلطنتی طرح می شود و دولت بریتانیا از این قضیه آگاه می شود و به سراغ سازمان جاسوسی MI7 می رود تا آنها این دسیسه را خنثی کنند. مسوولان سازمان MI7 هم هر چه این ور آن ور می کنند، بالا پایین می کنند می بینند فقط یک مامورشان زنده مانده که آن هم از همه خنگ تر است و اصولا مخش اندازه این حرفها نیست! بالاجبار جانی اینگلیش برای این ماموریت انتخاب می شود...

::عروسی امریکایی (American Wedding)
americanweddingسال 1999 فیلم شیرینی امریکایی ( یا همان American Pie خودمان ) با فروش غیرقابل انتظارش باعث شد که دوباره موج فیلمهای کم هزینه و پرطرفدار تین ایجری راه بیفتد. در این میان خود سازندگان شیرینی امریکایی هم بیکار ننشستند و شیرینی امریکایی 2 را روانه اکران کردند و حالا نوبت سومین قسمت این مجموعه است که تحت عنوان "عروسی امریکایی" (همان امریکن پای 3 خودمان!) اکران شود.
داستان از این قرار است که رفقای دوران دبیرستان (که در دو قسمت قبلی با آنها آشنا شده ایم) پس از چند سال دوری، این بار برای عروسی جیم و میشل ( در قسمت دوم به رابطه عاطفی بین این دو پرداخته شده است – مترجم! ) دور هم جمع می شوند. مادربزرگ جیم هم مریض است و رو به موت و می خواهد حتما عروسی نوه اش را ببیند. درنتیجه همه کارها باید در عرض دو هفته انجام شود. (اینها در حالت عادی اش گیج می زنند چه برسد به اینکه بخواهند عجله هم بکنند!) پدر جیم هم که دست از نصیحتهای پدرانه اش بر نمی دارد، از طرفی استیفلر و یکی دیگر از پسرها هم بر سر خواهر جذاب میشل با هم درگیر می شوند... بهرحال آنچه خوبان همه دارند، عروسی امریکایی یکجا دارد!

::بروس آلمایتلی (Bruce Almightly)
bruce almightyجیم کری دوباره می تازد! بهتر از این نمیتوان درباره فیلم اظهار نظر کرد. فروش 250 میلیون دلاری فیلم در امریکای شمالی (امریکا و کانادا) که همچنان ادامه دارد، نشان می دهد که دوباره دوران کمدیهای شلوغ پلوغ جیم کری شروع شده است.
بروس یک گزارشگر تلویزیونی است که از دست بدبیاریهایش شاکی است و همه اش غر می زند و از بخت بدش به خدا عارض می شود. خدا هم که دیگر از دست نق زدنهای بروس خسته شده، مسوولیت خدایی را به او می سپارد تا بفهمد کار هر کس نیست خرمن کوفتن. همین داستان یک خطی برای جیم کری کافی است تا 2 ساعت شما را بخنداند.

---------------------------

پیتر جکسون Peter Jackson : در سال 1961 در ولینگتون نیوزلند به دنیا آمد. از 8 سالگی با یک دوربین سوپر هشت فیلمبرداری می کرد.

در نوجوانی با کار گرفتن در یک روزنامه محلی یک دوربین 16 میلی متری خرید و ساختن فیلم را آغاز کرد. بسیاری از ایده های فیلم های بعدی او از همین دوران فیلمسازی اش در نوجوانی سرچشمه می گیرد.

جکسون اولین فیلم بلند سینمائی اش را با نام سلیقه بد در 26 سالگی ساخت. جکسون ساخت سه گانه ارباب حلقه ها را در سال 2000 آغاز کرد.

فروش افسانه ای مجموعه ارباب حلقه ها در سراسر جهان، نام او را در کنار کارگردان پولساز هالیوودی مانند استیون اسپیلبرگ، جورج لوکاس و جیمز کامرون قرار داد.

جکسون در مجموع هشت بار در بخش های مختلف فیلمنامه، کارگردانی و بهترین فیلم نامزد اسکار شده است.

او امسال برای فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه در دو بخش بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نامزد اسکار است.


کلینت ایستوود Clint Eastwood: کارگردان، بازیگر، تهیه کننده و آهنگساز. در سال 1930 در سانفرانسیسکو به دنیا آمد. پپش از بازیگری در سینما در چوب بری و پمپ بنزین کار می کرد.

ایستوود در 1955 به هالیوود رفت و تا مدتها در نقشهای کوتاه بازی می کرد.

بازی در سه فیلم سرجو لئونه، کارگردان ایتالیائی در 1960 با نامهای بخاطر یک مشت دلار، خوب، بد، زشت و بخاطر چند دلار بیشتر که به "وسترن اسپاگتی" مشهور بودند، ایستوود را به شهرت رساند.

"هری کثیف" شخصیت سینمائی دیگری بود که شهرت فراوانی برای ایستوود به همراه داشت.

ایستوود اولین فیلمش را در سال 1971 کارگردانی کرد. این فیلم Play Misty For ME (در ایران: یک بازی پلید) نام داشت.

در این فیلم رگه های آثار دان سیگل، کارگردان فیلم هری کثیف ( در ایران: شکار در شهر) به خوبی دیده می شد.

از معروفترین فیلم های ایستوود در مقام کارگردان می توان از نابخشوده، پلهای مدیسون کانتی و کابوی های فضائی نام برد.

کلینت ایستوود امسال برای فیلم رود مرموز نامزد اسکار بهترین کارگردانی شده است. او در سال 1992 این جایزه را برای فیلم نابخشوده دریافت کرد.


سوفیا کاپولا Sofia Coppola: در سال 1971 در نیویورک به دنیا آمد. او دختر فرانسیس فورد کاپولا، کارگردان مطرح آمریکائی است.

سوفیا زمانی که یک نوزاد بود در فیلم پدرخوانده (1972) حضور داشت. هر چند که این حضور را نمی توان بازی نامید.

اما سالها بعد در سال 1990 سوفیا یکی از بازیگران اصلی قسمت سوم پدرخوانده بود. او نقش دختر جوان مایکل کورلئونه( آل پاچینو) را در این فیلم بازی کرد.

در سال 1989زمانی که قرار شد پدرش همراه با مارتین اسکورسیزی و وودی آلن فیلم سه اپیزودی قصه های نیویورک را بسازد، سوفیا همکار پدرش برای نوشتن فیلمنامه زندگی بدون زوئی( قسمتی که کاپولا آنرا ساخت) بود.

اولین فیلم سینمائی سوفیا در مقام کارگردان خودکشی باکره ها(1999) نام داشت.

امسال سوفیا کاپولا در بخش فیلمنامه اصلی و کارگردانی برای فیلم گمشده در ترجمه نامزد اسکار است.

بسیاری از صحنه های فیلم گمشده در ترجمه از تجربه های شخصی کاپولا در جریان یک مسافرت به توکیو شکل گرفته است.


پیتر ویر Peter Weir: در سال 1944 در استرالیا به دنیا آمد.
در سال 1971 به استخدام "بخش فیلم کشورهای مشترک المنافع" در آمد. و در زمینه فیلمهای مستند و آموزشی فعالیت می کرد.

از سال 1971 ساختن فیلمهای سینمائی را آغاز کرد. فیلم گالیپولی (1981) با بازی مل گیبسون بهترین فیلم ویر تا آن زمان بود که نام او رادر دنیای سینما مطرح کرد.

اما مهمترین فیلم ویر که هم از لحاظ تجاری و هنری بسیار موفق شد انجمن شاعران مرده(1989) بود.

نمایش ترومن با بازی جیم کری و اد هریس نیز توانست موفقیت انجمن شاعران مرده تکرار کند.

امسال ویر برای فیلم ناخدا و فرمانده نامزد اسکار بهترین کارگردانی شده است. او پیش از این سه بار برای فیلم های شاهد، انجمن شاعران مرده، نمایش ترومن نامزد این جایزه شده است.


فرناندو میرلیش Fernando Meirelles: در سال 1955 در سائوپائولو- برزیل متولد شد. او در میان دیگر کارگردانهای نامزد اسکار ناشناس ترین است.

میرلیش زمان تحصیل در رشته معماری در دانشگاه سائوپائولو به فیلمسازی علاقه پیدا کرد. او همراه چند نفر از دوستانش چند ویدئوی تجربی ساخت.

در سالهای 1980 تهیه کننده و کارگردان برنامه های تلویزیونی بود. و یکی از موفق ترین برنامه کودکان را برای تلویزیون تهیه می کرد.

میرلیش از سال 1991 مشغول ساختن آگهی های بازرگانی و ویدئو کلیپ موسیقی شد. او اولین فیلم سینمائی اش را در سال 1998 با نام پسرک دیوانه ساخت.

فیلم شهر خدا سومین فیلم بلند اوست که بر اساس رمانی به همین نام نوشته پائولو لینز ساخته شد.

شهر خدا یکی مهمترین فیلمهای غیر زبان انگلیسی در سال گذشته بود. این فیلم در بخش بهترین کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، فیلمبرداری و تدوین نامزد اسکار شده است.

-----------------

 
نوشته شده توسط رز در یکشنبه 29 خرداد 1384 و ساعت 08:06 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza